اسکراب لب 

لب ها نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارند. اگر لب ها شاداب و خوشرنگ باشند تاثیر به سزایی در زیبایی دارد. استفاده ی برخی مواد آرایشی باعث خشک شدن  و پوست پوست شدن لب ها می شود. حال می خواهیم طرز تهیه چند اسکراب خانگی را بازگو کنیم.
 
 ۱- روغن زیتون و شکر

این راه برای کسانی که به دنبال یک راه ساده و ارزان هستند بسیار مناسب است. مقدار کمی روغن زیتون را با شکر مخلوط کنید تا به حالی تبدیل شود که روی لب شما شکر با چربی روغن بماند و با آن لب را ماساژ دهید و بعد از شست شو با چرب کننده ی مخصوص لب چرب کنید.
 
 
۲- شکر و عسل

اگر روغن زیتون در دسترس ندارید مراحل قبلی را با عسل و شکر انجام دهید.
 
 
۳- مسواک

این راه یکی از آسان ترین و معروف ترین راه هاست. یک مسواک بسیار نرم مانند مسواک کودک تهیه کنید. توجه کنید که مسواک باید نو باشد. سپس لب ها را با وازلین چرب کنید و چند دور مسواک را روی آنها بکشید و پس از شست شو با پرب کننده ی لب پرب کنید.
 
۴- جوش شیرین

جوش شیرین و آب را با هم مخلوط کنید تا حالت یک خمیر پیدا کند و سپس با یک مسواک نرم و نو روی لب هایتان بزنید. پس از چند دقیقه بشورید و با چرب کننده ی لب چرب کنید.
 
۵- لیف
تنها راه راحت تر از گزینه ی مسواک همین راه است. با یک لیف نو و نرم لب هایتان را به آرامی ماساژ دهید تا از شر پوست های مرده ی لب راحت شوید.
 
۶-گلیسیرین و گلاب

گلاب به عنوان راز زیبایی بسیاری از ستارگان معوف است. مقداری گلیسیرین را با گلاب مخلوط کنید و بگذارید یک شب تا صبح روی لب هایتان بماند تا اثر آن را ببینید.